• RSS Feed

MSNPk QR Code

Anugerah Sukan Negeri

REKOD PENERIMA ANUGERAH SUKAN NEGERI PERAK

TAHUN OLAHRAGAWAN OLAHRAGAWATI OLAHRAGAWAN HARAPAN OLAHRAGAWATI HARAPAN JASAMU DIKENANG PASUKAN TERBAIK MEDIA KELUARGA SUKAN ANUGERAH JURULATIH KEPIMPINAN SUKAN
1998 Loo Kum Zee (Olahraga) Lim Pek Siah (Badminton) Gobinathan a/l Krinamurty (Hoki) Siti Zalina bt Ahmad (Boling Padang) Ananthan a/l Kupusamy (karate-Do) & Tuan Hj. Nazri bin Osman (Sepaktakraw) Pasukan Hoki Bawah 15 Tahun Chandran Sagaran a/l Pookan (NST) Ong Kok Leong & Leong Swe Lew - -
1999 Sazeli bin Sani (Boling Padang) Siti Zalina bt Ahmad (Boling Padang) Abdul Rahim bin Md. Zan (Perahu Layar) Teng Ooi Ean (Skuasy) A. Savinder Singh (Hoki) Pasukan Perahu Layar Optimist - Mohd Isa bin Hj. Mohd Din Bat & Aini bt Ujud - YM Raja Puan Seri Dato' Noorashikin bt Raja Abdullah
2000 Allen Ong Hau Ming (Renang) Mariam bt Abdul Rahim (Berbasikal) Mohd Romzi bin Mohamad (Perahu Layar) & Ong Hung Thiam (Bola Keranjang) Nur Suryani bt Mohd Taibi (Menembak) Dato' Kamalul Ariffin bin Abdul Rahim (Hoki) & Zainal bin Mat Yen (Ragbi) & Jayabalan a/l Karuppiah (Olahraga) Pasukan Menembak Wanita SUKMA 2000 Peter Chan (Star Publication)  Yang Razlan bin Dato' Yang Rashidi & Noor Liana Loo bt Abdullah  -  -
2001 Abd. Rahim bin Md. Zan (Perahu Layar) Leong Mun Yee (Terjun) Ng Shu Wai (Gimnastik) Yazliza bt Yang Razlan (Tenpin Bowling)  Yee Poh Leong & Cheah Tong Kim & Mohd Saiyuti bin Abdul Samat & Azraai bin Hj. Md Zain  Pasukan Bola Keranjang Piala Agong Lam Pun Ying  -  -  -
2002 Lee Tzuen Seng (Badminton) Siti Zalina bt Ahmad (Boling Padang) Ng Shu Mun (Gimnastik) Moon Redee a/p Sut Tzi (Memanah)  Wong Hee Kok & Lt. Jen. Dato' Pahlawan Mohd Azumi bin Mohamed & Khairuddin bin Mohd Yusoff Pasukan Bola Sepak Perak Kamaruddin (Utsusan Malaysia) & D.Aru. Rajoo (BERNAMA) & Asma (Tv3)  Misron bin Kordi  Mohd Bali bin Shoaidi (Berbasikal) & Halim bin Ismail (Memanah)  -
2003 Safuan bin Said (Boling Padang) Leong Mun Yee (Terjun) Hafiz bin Azhar (Menembak) Lim Yoke Wah (Skuasy)  Shirley Chow (Tenpin Bowling) & G.Radha @ Rasyidin bin Abdullah (Bola Sepak) & Thor Gim Soon (Olahraga)  Pasukan Bola Keranjang Lelaki  -  -    -
2004 Ahmad Marbawi bin Sulaiman (Memanah) Cindy Ong Pik Yin (Renang) Koo Kean Keat (Badminton) Fauziah bt Abdul Razak (Olahraga)  - Pasukan Menembak Lelaki Ramli bin Che Man  Adzha bin Yusof & Anora bt Zahari    -
2005 Hazli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Noor Iryani bt Azmi ( Lawn Bowls) Saiful Anwar bin Shamsudin (Olahraga) Cheng Carmen (Renang)  Lee Kee Seang @ Yee Ching (Bola Keranjang)  -  Azmi bin Salleh (RTM Perak) YB. Dato' Abdul Puhat bin Mat Nayan    -
2006 Safuan bin Said (Boling Padang) Wong Pei Tty (Badminton) - -  Syed Ahmad (Bola Sepak)  Pasukan Menembak SUKMA 2006 Ikhwan Munir (NST)  Lakanathan a/l Yellapen    -
2007 Hasli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Cheng Carmen (Renang) Lau Zheng Fong (Renang) Sin Li Jane (Tenpin Bowling)  Wong Vhin Thim (Olahraga) Pasukan Bola Sepak Piala Presiden 2007 Azizan Hashim (Berita Harian) & Balakrishnan  Lau Saik Kim & Teoh Gaik Tiang    -
2008 Safuan bin Said (Boling Padang) Sin Li Jane (Tenpin Bowling) Muhammad Hakimi bin Ismail (Olahraga) Noor Amira bt Mohd Nafiah (Olahraga)  Miaw Kiaw @ Miau Tong Hoi  -  -  Abdul Razab bin Ariffin & Che Eshah bt Said    -
2009 Hasli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Leong Mun Yee (Terjun) Faiz Miza bin Yeop Zain (Tenping Bowling) Nasirah binti Azman (Taekwondo)  - Pasukan Kriket Negeri Perak  Saiful Bahri bin Abd Rahman (The Star)  Ahmad Temizi & Noor Fadilah    -
2010 Hasli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Noorfarahana bt Ismail (Silat) Poon Soon Cheong (Ping Pong) Nur Saidatina Aifa bt Fauzi (Pencak Silat)  A.l. Thillainathan  - Kamaruddin bin Ismail  Adzha bin Yusof & Anora bt Zahari    -
2011 Hasli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Leong Mun Yee (Terjun) - Kam Ling Kar (Terjun)  Ahmad Fadzil bin Zainal Abidin (Hoki) -  Nor Azman bin Zambahari (Bahagain Korporat SUK)  Samson Vallabouy & Josephine Marry    Tun Ahmad Sraji bin Abdul Hamid
2012 Hasli Izwan bin Amir Hamzah (Menembak) Sin Li Jane (Tenpin Bowling) Izzat Shameer bin Dzulkeple (Boling Padang) Nasirah binti Azman (Taekwondo)  -  -  -  -    -
2013/2014

Azlan Bin Misron (Hoki)

Sin Li Jane

 (Tenpin Bowling)
Low Khai Jie (Golf)

Nor Nabila Natasha Binti Mohd Nazri

(Pelayaran)
Tiada Pasukan Hoki Piala Tun Abdul Razak 2014 13 Media  Sin Yew Kheong  Phuah Lai Hock  Dato’ Hj. Abd Rahim Bin Md. Arif
2015/2016 Muhammad Hakimi Bin Ismail (Olahraga) Cheong Jun Hoong (Terjun) Ahmad Khusyairi Bin Abdul Razak (Menembak) Nor Eewan Syafiqah Binti Mohd Sabri (Olahraga) Chow Chew Chun  Pasukan Ragbi Perak Saiful Nawab Bin Sabran Badrul Hamidi Bin Gam  Jayabalan A/L Karuppiah Tang Choo Mong
FaLang translation system by Faboba